Здоров’я нашого спортивного партнера залежить від умов утримання. Достатній вигул, правильний тренінг і, звісно, якісне харчування, про яке ми зараз поговоримо.

Окрім сіна, яке є головною складовою будь-якого раціону, верховим коням обов’язково потрібні концентровані корма. Вони забезпечують необхідною енергією та поживними речовинами для розвитку м’язів, зміцнення опорно-рухового апарату, відновлення після тренувань.

Кількість та склад концентратів залежить від віку, породи, характеру та, головне, навантажень, які несе кінь. підбір раціону – справа дуже тонка й відповідальна. Ми довго експериментували самі: вивчали теорію, готували кормосуміші, слідкували за станом тварин, але це забирало купу часу і не давало бажаного результату. Тому ми довірили цю справу професіоналам – Зерноторговому Дому “Павлівський”.

Основною перевагою “Павлівських” є варіабельність раціону. Читаючи інструкції до кожного корму, ви самі можете скласти повноцінне меню, виходячи з бажаного результату. Окрім того, представники заводу завжди надають вичерпні консультації та підбирають оптимальний склад саме для вас. Тому я розповім про наших коней і їхні раціони.

Еверест. Араб 1/2, 12 років, живе в шелтері з великою левадою цілий рік, виступає в змаганнях з ДКП на невеликі дистанції та кінноспортивному туризмі.
Раціон:
Стандарт-рис 4кг на день + Монокальцій двічі на тиждень
В період інтенсивних навантажень – додається Чемпіон 0,5кг на день

Логан. ЧК Араб, 4 роки, живе в шелтері з великою левадою цілий рік, тренується згідно віку.
Раціон:
Стандарт-рис 3кг на день + Монокальцій двічі на тиждень

Пола. Англо-арабська кобила, виступає в міжнародних змаганнях з ДКП. Її результати ви можете подивитись, натиснувши на кличку.
Раціон: ранок – 1,5кг Стаміна, обід – 1кг Монокальцій, вечеря 1,5 кг Антистрес. У період максимальних навантажень – Стаміна 3р на день. Перед змаганнями та на змаганнях – Антистрес.

Опал. Тракененський мерин, 27 років. Помірні навантаження 4 рази на тиждень. Походи до 20км.
Раціон: Корм для вікових коней 4,5кг на день (ранок, обід, вечеря)

Дакота. Вестфальська кобила, 170вх. Помірний тренінг.
Раціон: ранок, обід по 1,5кг Стандарт рис, вечеря – 1,5кг Антистрес.

Ярмелек. Ахалтекінська кобила, виступає в ДКП.
Раціон: ранок – 1,5кг Стаміна, обід – 1кг Монокальцій, вечеря 1,5 кг Антистрес. У період максимальних навантажень – Стаміна 3р на день. Перед змаганнями та на змаганнях – Антистрес.

Так, наші норми можуть здатися досить великими, але коні ночують в дерев’яних денниках, а весь світловий день проводять у левадах, за будь-якої погоди. Це відповідно збільшує потребу в кормі, порівняно з утриманням у теплих стайнях.

Реклама