Бобриця вже стала одним з основних осередків кінно-спортивного та кінно-туристичного руху України. 12 червня тут пройшли чергові клубні кваліфікаційні змагання з Дистанційних Кінних Пробігів на дистанціях CEN 80, CEN 40, CEN 20, CEN 20 pony-class та CEN 5 pony lead-rein.

Змагання відбулись за підтримки Білогородської сільської ради. Білогородський сільський голова пан Антон Овсієнко надав організаторам нагородну атрибутику: прекрасні кубки та медалі, за які аж хотілось боротися. Це – величезна допомога нашому молодому спорту, який лише розвивається.

Також партнерами змагань виступили виробник кормів для коней Зерноторговий Дім Павлівський та виробник амуніції ТМ Скідар (Андрій Скідаренко). Переможці всіх дистанцій отримали фірмові вальтрапи та корисні смаколики для коней.

Дистанцію CEN 80 виграв Андрій Оністрат на рудій УВП кобилі Хейлі, на другому місці – Леся Гордієнко на ахалтекінській Ярмелек. Обидві кобили тепер мають допуск на міжнародні змагання і починають активну підготовку на 100км без обмеження швидкості.

Справжня боротьба на секунди відбулася на дистанції CEN 40! Всі спортсмени їхали на перемогу. Виграла Таміла Триканова на вороній орловці Чайфі, їй поступився лише 7 секунд Роман Іваненко на вестфалці Дакоті. Роман жвавіше пройшов дистанцію, але команда підтримки Таміли виявилась вправнішою і Чайфу швидше відновили та подали на ветеринарний контроль. Цікаво проаналізувати технічні результати, щоб зрозуміти, що в ДКП вся гра відбувається саме в зоні грумінгу і перемога, як і в Формулі-1, залежить від кожного члена команди. Будемо над цим працювати! Третє місце посіла Красікова Юлія на Полі, а четверте – Ярослав Безверхий на Кохані.

На дистанції CEN 20 першим був Володимир Серединський на чк Анталії, друге місце зайняв Віталій Скоцик на Евересті. Пан Віталій – досвідчений кіннотник, автор багатьох книжок, в тому числі й з конярства. Це був його дуже вдалий дебют в ДКП. Третє місце – Марія Куркіна, яка виступала на 21-річному рисакові Ілісі. Марія технічно провела Іліса трасою і отримала допуск на наступну дистанцію CEN 40.

Наша гордість – розвиток дитячого спорту. На дистанції CEN 20 pony-class виступали підлітки на маленьких кониках: Катерина Гордієнко на Акварелі та Марія Гребенік на Болівії. А головною родзинкою змагань – був виступ найменшої вершниці на дистанції 5 км pony lead-rein – дитина їде на поні, а дорослий веде його на чомбурі. Таким чином дітлахи долучаються до змагань та отримують мотивацію тренуватись. Ми сподіваємось, що дитячий поні-спорт буде ставати щодалі популярнішим.

Пробіги – особлива дисципліна кінного спорту. Наче все просто: скачеш лісом, милуєшся краєвидами… Але щоб скакати 80км, потрібно 2 роки готувати коня до подібних навантажень, щотижня збільшуючи дистанцію на 5%, виїжджати на маршрут в дощ, спеку, сніг чи ожеледь, годинами працювати в манежі над балансом тобто, по суті, вчити коня бігати. Так, вчити коня нести і себе, і вершника правильно, аби не отримати травму та не витрачати енергію на зайві рухи. Щоб проїхати “вісімдесятку” за один день з середньою швидкістю 16кмг, кінь має проходити не менше 100км тренувань за тиждень (!). Харчування пробіжних коней – взагалі ціла наука. Ми коригуємо раціон, залежно від фази тренінгу, але основні наші корми – це Стандарт+ (з рисом) та Стаміна від Horse feeds Pavlivskiy.

Найважливіше в пробігах – не просто подолати дистанцію, а пройти ветеринарний контроль після кожної фази, оскільки здоров’я тварини – важливіше за призи й кубки. Рішення ветеринарного лікаря не може відмінити навіть головний суддя і якщо існує бодай найменший ризик для коня, його знімають з дистанції. Також ветеринари пильнують рівність рухів, зневоднення, перистальтику та тонус м’язів.

Пробіги – це найвищий ступінь партнерства між конем і вершником. У нас заборонено хлисти, шпори та інші засоби примусу, а також вся амуніція, що обмежує вільний рух шиї коня. Тому, щоб кінь віз вас 80км, підтримуючи таку швидкість попри втому, потрібно дещо більше, ніж звичайний тренінг. Потрібен справжній симбіоз душ та енергій.