Технiка БЕЗПЕКИ у Кiнному Клубі

1.Суворо дотримуйтесь всіх вказівок тренера. Ніколи не робіть нічого самовільно.
2. Поводьтесь з конем спокійно і лагідно, але впевнено. На ваш переляк молодий кінь відреагує взаємним переляком, а старий вас «затролить».   
3.Дітей не випускайте з поля зору. Забудьте міфи про те, що кінь – добра благородна істота, яка не зашкодить дитині, то вигадки кінематографа! Кінь за інтелектом – сам як двохрічна дитина, але  дуже ляклива і важить 500кг!!!  
4. Не годуйте коней без дозволу тренера або власника.  Штрафом можуть бути ваші пальці, ну, або кілька тисяч доларів, якщо нагодуєте тим, що йому не можна.
5. Підходьте до коня лише після того, як ви впевнені, що він вас бачить.  Кінь читає вашу поставу, позу і запах гормонів. Досвідчений прокатний мерин,  вже побудує комбінацію трюків як вас здихатись, або навпаки зрозуміє – що тут без варіантів.  
6. Ніколи не підходьте до коня ззаду.  Він може вдарити ногою. При чому, не навмисно, а відмахуючись від мухи, наприклад. Вас це буде тішити дорогою до травмпункту.
7. Чистити коня потрібно, попередньо його прив’язавши за недоуздок на вузол, який легко розв’язати. Кінь може запанікувати на прив’язі, або спробувати повіситись. Звісно, не навмисно.
8. Під час сідловки в деннику спочатку накиньте на шию коня повід, потім надіньте вуздечку, а потом посідлайте. Якщо кінь прив’язаний, то – зворотній порядок: спершу сідло, потім вуздечка. Це для вашої зручності, щоб кінь не крутився.
9. Якщо кінь не хоче брати трензель, стискаючи зуби, натисніть пальцями на беззубу частину щелепи и подайте трензель, щойно він відкриє рота. 
10. Надягайте вуздечку обережно — у коня ніжні вуха. Слух у нього в шість разів сильнійший за людський.
11.
  Якщо вам потрібно прив’язати посідланого коня, одягніть недоуздок поверх вуздечки. Не прив’язуйте за трензельне кільце – кінь може травмувати рота. Ніколи не прив’язуйте коня до непристосованого для цієї мети предмета! Відламає і буде бігати, розмахуючи цим предметом, сам себе лякаючи. Якщо вам повезе, він пошкодить лише  чужі автівки, а якщо не повезе – покалічить людей.
12. Виводячи коня з денника, левади, чи вводячи його в денник — відкривайте двері поністю, щоб кінь її не зачепив. Інакше злякається і рознесе двері в хлам, звісно, збивши ваз з ніг!
13.  Під час чистки, сідловки, одягання ногавок тощо, ніколи не пролазьте під животом у коня. Обійдіть його спереду, або ззаду, погладжуючи по крупу, щоб він вас чув. Якщо вам потрібно взяти задню ногу, плавними гладячими рухами, проведіть від шиї, до спини і по крупу спустіть руки вниз до ноги.  
14. Водіть коня в поводу, знявши повід з шиї і йдучи поруч з ним з лівого боку. Лівою рукою тримайте кінець повода, а правою біля трензеля (не тримайте за пряжки — кінь може смикнути і пряжка травмує вам шкіру). 
15. Водіть посідланого коня завжди з підтягнутими стременами. Стремено, яке теліпається,  може за щось зачепитися і налякати коня, він сіпнеться, порве амуніцію, а вона коштує іноді дорожче, ніж він сам
16. Ведучи коня в поводу, тримайте відстань не менше 5 метрів від коня попереду. В жодному разі не підганяйте коня, який йде перед вами, хлистом чи руками — він може відбити задом
17. Перед тим, як сісти на коня, перевірте попругу і, за необхідності, підтягніть її (так, щоб під неї проходило два пальці). Досвідчені коні при цьому набирають повні легені повітря і здуваються щойно ви ставите ногу у стремено.  
18.  Не випускайте повід з рук, регулюючи стремена чи підтягуючи попруги. Накиньте його на лікоть. Інакше кінь може втекти.
19. Якщо ваш кінь злякався і почав рватися вбік, не тягніть за повід, а один раз смикніть,   заспокойте коня і похваліть його слухняність голосом, поплескайте по шиї.
20. Для верхової їзди рекомендується взуття, з невеликим каблуком. Але ми в клубі використовуємо безпечні стремена, тому можна їздити в кросівках.
21.  Категорично забороняється їздити на конях, або доглядати за ними в сандалях чи іншому взутті з відкритими пальцями. Звісно, якщо ви надаєте перевагу пальцям з нігтями.
22. Сідайте на коня завжди з лівого боку і лише по команді тренера. Це не забаганка, а особливості психології коней. Лівий бік у них «безпечний», повернутий до табуна. З правого боку, навпаки, кінь пантрує  хижаків.  Бажано сідати зі спеціального стільчика. При посадці не кидайте і не розпускайте повід. 
23. Їздячи зміною, тримайте дистанцію від попереднього коня 2 корпуси (так щоб між вухами вашого коня ви бачили задні копита попереднього),  не під’їзжайте до інших коней. Ударом заднього копита кінь може перебити залізничну рельсу у місці зварки!!! Висота удару – до голови вершника дістане. Миттєвість реакції – як у кішки.   Також, не відставайте від зміни, бо ваш кінь, керуючись стадним інстинктом, може жваво наздоганяти решту. 
24. Не зупиняйтесь на шляху інших коней.  Щоб уникнути зіштовхування з іншими вершниками, роз’їзжайтесь з ними лівим плечем (як і на автомобілі). Заходячи на стрибок через перешкоду, голосно волайте «Пригаю чухонєц» або «Захажу на систему»!
25. Відкроковувати коня в манежі треба в центрі кола.
26. Якщо ви відчуваєте, що можете впасти, киньте стремена і схопіться за шию коня. Таким чином, ви сповзете на ноги. 
27. Якщо ви впали, а кінь почав тікати, ніколи не намагайтесь його наздогнати. Він може відбити задом. Спокійно і повільно підходьте до нього, а ненормативні лексеми відтворюйте лагідним голосом.
28. Якщо під час вашого тренування інший кінь, скинувши вершника, бігає в манежі, не намагайтесь його впіймати. Заїдьте на центр манежу і зупиніться. За необхідності, зістрибніть зі свого коня і тримайте його за повід. Якщо кінь без вершника підбіг до вашого, не давайте «нюхатись»! Можна спробувати грізним голосом чи помахом руки його відігнати. Але найкращий варіант – слухати вказівки тренера!

29. Правила їзди по відкритій місцевості (ліс, поле, село тощо).
29.1 Завжди одягайте захисний шолом.
29.2 По асфальту чи бетону пересувайтесь лише кроком.
29.3 Пам’ятайте, що кінь — грайливе і лякливе створіння. За межами стайні він буде поводитись інакше, ніж в манежі. Він може лякатись автомобілів, велосипедів, собак та інших об’єктів, які на ваш погляд зовсім не страшні.
29.4 Уважно слухайте команди інструктора і виконуйте їх.
29.5 Потенційно небезпечні ділянки (автошлях, крутий спуск, дамба тощо) ведіть коня у поводу. Ніколи не випускайте повід з рук.
29.6 Під час привалів ніколи не залишайте коня без нагляду.

30. Злізаючи з коня, киньте обидва стремена і зістрибніть ліворуч, або сповзіть животом по сідлу. 
31.  Тримайте коня до подальших вказівок тренера.
32. Якщо тренування закінчилось, ослабте попругу, підтягніть стремена і ведіть коня у стайню. Ослаблення попруги – найбажаніша нагорода для коня
33. Розсідлуючи коня, спершу знімаємо сідло, потім вуздечку  і обов’язково розтираємо його спину жмутом сіна. 33. Перед від’їздом зі стайні обов’язково пригостіть коня морквою чи спеціальними кінськими цукерками! Адже він – ваш партнер.

Якщо вам не перехотілось їздити верхи після вивчення Техніки Безпеки, пам’ятайте, що кінь — велика і далеко не завжди передбачувана тварина. Дотримання Техніки Безпеки не дає 100% гарантію уникнути травм, але суттєво знижує таку вірогідність. Тому, наостанок, три народні мудрості:

  1. Страшно їздити верхи — йдіть хом’ячків розводьте (тренер КСК Наталка, 1987р)
  2. Вбитись і з віника можна (моя бабуся, про важливість обачності завжди, а не лише у спорті)
  3. Вовків боятись — в хаті ср…ть (Хто не ризикує — той не п’є шампанське — в інтерпретації мого діда)

Бережіть себе!

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s